Відзначено День Соборності України

 
 
 
Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності. 
 
Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об'єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: «Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». 

Відзначення свята в місті Монастирище розпочалося покладанням квітів до погруддя Тарасу Шевченку, у якому взяли участь представники влади району, працівники виконавчого апарату районної ради, структурних підрозділів райдержадміністрації та громадськість міста.
 
На урочистостях, які відбулися згодом у Будинку культури, з нагоди свята монастирищенську громаду привітали заступник голови райдержадміністрації Руслан Терещук, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Олена Токмач, заступник міського голови Володимир Храновський.
Аматори сцени подарували усім присутнім чудовий концерт. 
 
Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом заради незалежності, соборності та державності.
 
 
 

 

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись