Вітали ювілярку с. Княжої Криниці

 

  Сьогодні голова районної ради  Микола Орендарчук разом із заступником голови райдержадміністрації Русланом Терещуком, сільським головою с. Княжа Криниця Сергієм Безштаньком привітали з 85-річчям Героя Соціалістичної Праці Ганну Микитівну Довгошию.

    За плечима Ганни Микитівни  славний трудовий шлях, який є взірцем самовідданої праці на благо району.

   Микола Олексійович подякував ювілярці за активну життєву позицію , вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток району.  Побажав міцного здоров’я, миру, енергії, тепла та затишку і вручив квіти та подарунок.

  Біографічна довідка

   Довгошия Ганна Микитівнна народилася 17 грудня 1934 року в селі Княжа Криниця Монастирищенського району Черкаської області в селянській сім’ї.

   Дитинство героїні припало на роки окупації, а тому Княже-Криницьку семирічку закінчувала у післявоєнний час в 1951 році, а середню освіту отримала в Коритнянській середній школі.

  Трудову діяльність розпочинала в рільничій бригаді на різних роботах. У 1968 році перейшла на ферму, де одержала групу корів та стала дояркою. «Спочатку,– розповідала Ганна Микитівна,– вчилася у досвідчених місцевих доярок, постійно радилася з зоотехніком. І уже в перший рік надоїла від кожної з 20 корів по три тисячі кілограмів молока. Потім стала вивчати самостійно технологію одержання високих надоїв у науковій літературі. Зрозуміла, що головне у цій справі – правильна годівля і догляд за коровами. Так вийшла спочатку на 4 тисячі кілограмів, у 1971-1975 роках – на 5 тисяч, у 1976-1980 роках – на 6 тисяч і більше».

   Останнє її досягнення – 6212 кілограмів.

   У 1981 році Указом Президії Верховної Ради СРСР Ганні Микитівні присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. До цього доярка нагороджувалася орденом Леніна, медалями. Брала активну участь у громадському житті села, району, області, була делегатом XXVI зїзду КПРС, обиралася неодноразово депутатом районної та сільської рад. У районі навіть існував приз її імені, який щорічно вручався доярці, котра надоювала найбільше кілограмів молока від корови. Чимало доярок району стали її послідовницями.

   З 1987 року Ганна Микитівна перебуває на пенсії.

Повернутись