Влада - найбільш наближена до людей

Влада - найбільш  наближена  до людей

         7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування.  Саме цього числа 1990 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про місцеві ради народних депутатів УРСР та місцеве самоврядування». Це стало першим кроком до відродження самобутньої системи місцевого самоврядування в нашій державі, конституційні основи якого були конкретизовані прийнятим у 1997 році Законом «Про місцеве самоврядування в Україні». Даний  правовий акт максимально наблизив поняття місцевого самоврядування до вимог Європейської Хартії місцевого самоврядування, визначивши його право і реальну здатність територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

       День місцевого самоврядування- це свято всіх громадян, яким близька ідея громадянського суспільства. Це свято людей, яких обирає громада. Це свято гілки влади, котра найбільше наближена до наших громадяні зарезультатами роботиякоїлюди формують думку про  діяльність  влади в цілому.

       Знати потреби людей, допомагати у їх вирішенні, знаходити можливість підтримувати там, де хтось інший відмовив би чи безпорадно розвів руками- головне завдання самоврядних органів. Щоденно, перебуваючи в гущі людського буття, нести на своїх плечах  важкий  тягар  непростого діалогу з людьми.

       Втілювати в життя принципи самоврядування і вирішувати важливі питання місцевого значення можливо лише з сильною командою однодумців. За все, що вдалося зробити з початку скликання хочу подякувати колегам-депутатам районної ради.Нам усім важливо, як кажуть, відчувати лікоть, і я, користуючись нагодою, бажаю нам  єдності і силна благо нашого району.

        Велика відповідальність за свої громади лежить на депутатах міської, селищної сільських рад. В цей святковий день бажаю всім вам натхнення на добрі справи задля ваших громад і оправдання довіри виборців.

        Окремо хотілося б відмітити  тісну співпрацю з депутатами Черкаської обласної ради – Онищак Л.В.,Сегедою А.В., Легойдою С.М., які відстоюють інтереси району на обласному рівні.  Особлива подяка народному депутату України  Яценку А.В. за його турботу і підтримку місцевого самоврядування, за зроблені у районі  добрі і важливі справи.

        В сучасних умовах нелегко доводиться працювати головам місцевих рад. Усвідомлюючи велику відповідальність перед громадою, вони спільно зі своїми депутатами, виконавчими комітетами намагаються в повній мірі реалізувати власні повноваження у сфері соціально-економічного та культурного розвитку  своїх населених пунктів. А враховуючи проблеми з бюджетами рад, з недостатнім фінансуванням, зробити це надзвичайно важко. Більшість з них,  завдякививаженості й терпінню  повсякденно вирішуютьтой величезний масив проблем, який  накопичився за довгі роки руйнації колективних господарств на території місцевих громад. Вміння співпрацювати з бізнесовими структурами та знаходити спільну мову при вирішенні будь-яких питань на користь своїх громад, заслуговують найвищих слів похвали.

   Добрі і теплі слова хочеться сказати  на адресу усіх голів територіальних громад району, а особливо  Середюк Л.М.(с.Івахни), Завгороднього В.О(с.Бачкурине)., Коваля А.О.( с.Дібрівка), Сивачук Г.Ф.( с.Долинка),Тарасюк Т.В.( с.Леськове і Матвіїха), Журавель Л.С.( с.Лукашівка і Тарасівка), Форостяної Є.Р.( с.Сатанівка), Шковири З.Д.(Терлицька с/р), Омельченка І.Д.( с.Халаїдове), Потурнак Т.О.( с.Шабастівка і Вільно), Рябцуна В.В.( с.Княжики), Синенка В.І.(с.Тарнава) та інших  і подякувати за важку, не завжди вдячну, зовні непомітну працю, за розуміння і підтримку у питаннях збереження та утримання об’єктів спільної власності територіальних громад району.

           Пліч-о-пліч з головами територіальних громад працюють секретарі рад, надійні помічники і однодумці. З найдосвідченіших сьогодні хочеться відзначитиКобзар Л.І.(Цибулівська с/р), Грицай Л.М. (Бачкуринська с/р), Гук Л.П. (Дібрівськас/р), Горбань Л.В.(Івахнянська с/р), Барилюк Н.В. (Княжекриницька с/р), Шпоту Ю.О.(Коритнянська с/р), Завальнюк Н.В.( Попуднянська с/р), Данило О.В. (Сатанівська с/р), Бондарчук В.М.(Сарнівська с/р), Прокопенко Н.О.(Халаїдівська с/р), Данчук Л.В.(Аврамівська с/р),, Подолянюк Н.В.(Теолинська с/р) та інших.

      Важливе значення в роботі органів місцевого самоврядування, в організації бюджетного  процесу відіграють  бухгалтери місцевих рад.    Відповідально підходять до своєї справиДлубік Н.Г.(Княжекриницька с/р), Берсан Н.В.(Долинківська с/р), Луценко В.М. (Степівськас/р)., Бабенко Н.В.(Панськомостова с/р),  Телиця К.А.(Дібрівськас/р), Крижанівська З.А. (Копіюватська с/р) та інші. 

        Користуючись нагодою, хочу також привітати зі святом виконавчий апарат районної ради, який складають кваліфіковані фахівці, з великим досвідом роботи. Вони обмірковано і відповідально ставляться до своїх обов’язків, працюють над проектами рішень, готують роботу постійних комісій. Працівники районної ради – мої надійні колеги і моє надійне плече.

        Низький уклін і велика вдячність  ветеранам місцевого самоврядування району, людям,  імена яких золотими літерами вписані в історію нашого краю. Ваша мудрість і неоцінений досвід допомагають всім нам у сьогоднішній роботі.

Шановні представники місцевого самоврядування району!

     Монастирищани  довірили нам долюрайону. На плечі депутатів і посадовців покладено високу відповідальність за його сучасне і майбутнє. Від нашої щоденної праці, чуйного ставлення до людських проблем і вміння їх вирішувати залежить авторитет органів місцевого самоврядування.Тому давайте виконувати свої обов'язки так, щоб не було соромно дивитися монастирищанам  у вічі. Ні зараз, ні через п’ять , ні через десять років.

        Бажаю вам мудрості і відповідальності в роботі, затишку і гармонії - у родинному колі. Хай наша наполеглива праця забезпечує розвиток і процвітання  наших громад, збереження нашого району.

        Щастя вам, міцного здоров’я і мирного неба над головою.

                   

           З повагою

    Голова районної ради                     М.Орендарчук

Повернутись