Що потрібно знати при голосуванні на місцевих виборах району

До уваги виборців!

(Як правильно голосувати)

Прийшовши на виборчу дільницю 25 жовтня з 8 до 20 години з паспортом (або тимчасовим посвідченням)  громадянина України, виборець отримає від члена дільничної комісії чотири види виборчих бюлетенів, які відрізнятимуться змістом та кольорами.
Перший бюлетень:з виборів міського (для жителів м.Монастирища та с.Нового Міста), селищного (для жителів Цибулева та Антоніни) або сільського голів. 
До даного бюлетеня в алфавітному порядку будуть внесені прізвища та власні імена, по батькові кандидатів на посаду міського, селищного або сільського голів. Виборець, який проживає на території відповідного міста, селища або села може голосувати лише за одного кандидата або не підтримати жодного. Обраним міським, селищним або сільським головою в результаті голосування буде вважатися той кандидат, який набере найбільшу кількість голосів виборців відповідно у своєму місті, селищі або селі.
Другий бюлетень:з виборів депутатів сільської, селищної, міської рад.
Депутати до сільської, селищної рад будуть обиратись в одномандатних виборчих округах, на які поділена територія села або селища. До бюлетеня в алфавітному порядку будуть внесені прізвища та власні імена, по батькові кандидатів, висунутих в даному виборчому окрузі. Виборець, який проживає на території відповідного округу в селищі або селі  може голосувати лише за одного кандидата або не підтримати жодного. Обраним в результаті голосування буде вважатися той кандидат, який набере найбільшу кількість голосів виборців на даному окрузі.
Депутати до міської радиобиратимуться в багатомандатному виборчому окрузі, який буде поділений на 26 територіальних виборчих округів за поданням місцевих організацій політичних партій. У виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі зазначаються порядковий номер (який визначається ТВК шляхом жеребкування), великими літерами повна назва відповідної місцевої організації партії, далі маленькими літерами в дужках – прізвище, власне ім’я та по батькові першого кандидата в списку кандидатів, далі через тире – великими літерами прізвище, власне ім’я та по батькові кандидата у депутати міської ради, закріпленого за відповідним територіальним виборчим округом. Між порядковим номером та зазначеними відомостями  розміщується порожній квадрат. Виборець, який проживає на території відповідного округу в місті (с.Нове Місто)  може голосувати лише за одного кандидата або не підтримати жодного. Голосуючи за кандидата, закріпленого за даним територіальним округом, виборець віддає свій голос даному кандидату та партії, від якої висунутий кандидат.
Третій бюлетень:з виборів депутатів районної ради.
Депутати до районної ради обиратимуться в багатомандатному виборчому окрузі, до якого включена територія Монастирищенського району і який розділений на 34 територіальні виборчі округи. Із них, 28 – на території кожної сільської ради, 1 – на території Цибулівської селищної ради і 5 – на території міста та с.Нове Місто. У виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі зазначаються порядковий номер (який визначається ТВК шляхом жеребкування), великими літерами повна назва відповідної місцевої організації партії, далі маленькими літерами в дужках – прізвище, власне ім’я та по батькові першого кандидата в списку кандидатів, далі через тире – великими літерами прізвище, власне ім’я та по батькові кандидата у депутати районної ради, закріпленого за відповідним територіальним виборчим округом. Між порядковим номером та зазначеними відомостями  розміщується порожній квадрат. Виборець, який проживає на території відповідного округу  може голосувати лише за одного кандидата до районної ради або не підтримати жодного. Голосуючи за кандидата, закріпленого за даним територіальним округом, виборець віддає свій голос даному кандидату та партії, від якої висунутий кандидат.  
Четвертий бюлетень:з виборів депутатів обласної ради.
Депутати до обласної ради обиратимуться в багатомандатному виборчому окрузі, до якого включена територія Черкаської області і який розділений  на 84 територіальні виборчі округи. На території нашого району утворені 2 територіальні виборчі округи. Один територіальний округ включає територію м.Монастирища, с-ще Кудинів Ліс, села Нове Місто, Аврамівка, Летичівка, Халаїдове, Дібрівка, Терлиця, Попудня, Забіляни,  другий – територію селища Цибулів та всіх решту сільських населених пунктів району. До бюлетеня з виборів депутатів обласної ради будуть внесені у черговості, визначеним шляхом жеребкування, повна назва відповідної місцевої організації партії, прізвище, власне ім’я та по батькові першого кандидата в списку кандидатів, далі через тире – великими літерами прізвище, власне ім’я та по батькові кандидата у депутати обласної ради , закріпленого за відповідним територіальним виборчим округом. Виборець, який проживає на території відповідного округу може голосувати лише за одного кандидата в депутати обласної ради або не підтримати жодного. Голосуючи за кандидата, закріпленого за даним територіальним округом, виборець віддає свій голос даному кандидату та партії, від якої висунутий кандидат.
Отримавши бюлетені з виборів депутатів обласної, районної та міської рад необхідно звернути увагу на те, що у разі, коли місцева організація партії не закріпила за відповідним територіальним виборчим округом кандидата у депутати або якщо реєстрацію кандидата у депутати від місцевої організації партії у відповідному територіальному виборчому окрузі скасовано відповідно до цього Закону, у виборчому бюлетені зазначаються лише порядковий номер, повна назва відповідної місцевої організації партії, а також прізвище, власне ім’я та по батькові першого кандидата у списку. В такому випадку виборець може віддати свій голос партії, якій довіряє і він буде врахований при підрахунку голосів з відповідних місцевих виборів.
Результати виборів депутатів міської, районної та обласної рад будуть встановлювати відповідні територіальні виборчі комісії на підставі протоколів дільничних комісій. Участь у розподілі депутатських мандатів до цих рад братимуть партії (їх кандидати), які наберуть не менше 5-ти відсотків голосів виборців. При цьому, чим вищий відсоток набирає партія, тим більше її кандидатів будуть представлені у міській, районній або обласній радах.
Повернутись