З нагоди відзначення Всесвітнього дня дітей

НА МОНАСТИРИЩИНІ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ДІТЕЙ БУЛО ПРОВЕДЕНО ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД ІЗ УЧНЯМИ ЩОДО ЗНАННЯ ЇХНІХ ПРАВ

Щорічно, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дітей. Кожного разу його відзначають у річницю прийняття Конвенції про права дитини Так 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а через 30 років, 20 листопада 1989-го - Конвенцію про права дитини.

Основна ідея Конвенції полягає в найкращому забезпеченні інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція, - визнання дитини повноцінної і повноправною особистістю.

З нагоди Всесвітнього дня дітей 20 листопада із учнями Монастирищенського закладу загальної освіти №2 інспектором ювенальної превенції районного відділення поліції Сергієм Сабадином та інспектором Монастирищенського районного сектору філії Центру пробації в Черкаській області Виктором Кузьменком було проведено спільний інформаційно-просвітницький захід.

Під час спілкування школярів було ознайомлено із їх основними правами, переглянуто відеофільм за даною тематикою.

Після перегляду фільму їм було запропоновано розв’язати ситуаційні задачі та проаналізувати свої дії під час виникнення тих чи інших життєвих обставин.

Під час заходу було звернено увагу дітей на те, що свої права необхідно знати, щоб мати змогу їх захистити та не порушувати права інших.
Також було роз’яснено, що діти силу своєї вікових особливостей, не завжди можуть в повній мірі об’єктивно оцінити обставини подій, тому відповідальність дітей за правопорушення повинна відрізнятись від відповідальності дорослих.

Так, на вимоги Конвенції у вітчизняному законодавстві було внесено ряд змін, зокрема встановлено мінімальний вік з якого починається кримінальна відповідальність, визначено обмежене коло кримінальних покарань, що застосовуються до неповнолітніх, особливості їх призначення та відбування.

З метою захисту та припинення порушень їх прав, учням було роз’яснено перелік осіб та органів, до яких можна звернутись за допомогою.

Під час заходу учні також виявили зацікавленість щодо діяльності уповноваженого органу пробації. Віктор Кузьменко розповів про те, чим займається пробація, які покарання вона виконує та яким чином допомагає навіть неповнолітнім не втратити або відновити свої соціальні зв’язки під час перебування у конфлікті із Законом.

По закінченні заходу також було досягнуто домовленості із керівництвом навчального закладу про проведення просвітницької роботи і у подальшому.

Монастирищенський районний сектор
філії Центру пробації
в Черкаській області

                       

 

Повернутись