З робочим візитом на Черкащину завітав Президент України Петро Порошенко

 
  20 жовтня 2014 року з робочим візитом на Черкащину завітав Президент України Петро Порошенко. Перш за все, Петро Порошенко, разом із керівниками області – головою обласної ради Валентиною Коваленко та головою облдержадміністрації Юрієм Ткаченком, представниками правоохоронних органів та місцевих органів виконавчої влади Черкащини, відвідав Навчальний Гвардійський Оршанський орденів Суворова, Кутузова та Олександра Невського центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.
  Звертаючись до присутніх, Президент України відзначив, що сьогодні на прикордонників покладені якісно нові завдання.
    – В чому раніше полягало завдання прикордонної служби: якісна підготовка інспектора прикордонної служби. Сьогодні ж, коли на Сході українські герої захищають незалежність і суверенітет, територіальну цілісність України, коли на Сході України ведеться Вітчизняна війна 2014 року за нашу незалежність, – прикордонник повинен вміти все! І водити танк, БТР чи БМП, і бути оператором зенітно-ракетних установок, а якщо треба – мати досвід перебування в складі штурмової підрозділу, бути десантником… і вміти це краще, ніж наші вороги, – наголосив Петро Олексійович.
  Він також зауважив, що на сьогодні багато зроблено для переоснащення Державної прикордонної служби озброєнням та технікою. Зокрема, крупнокаліберними снайперськими гвинтівками, станковими й переносними гранатометами, ПЗРК «Ігла», зенітними установками та різного калібру кулеметами, БТРами, «КРАЗами» та броньованими «Кугуарами».
   Також Петро Порошенко відзначив внесок прикордонників, які сьогодні захищають кордон України, усіх героїв-прикордонників, які полягли, захищаючи нашу країну й, особливо, – генерал-майора Ігоря Момота, який став прикладом самовідданості й патріотизму. Президент вручив державні нагороди сержанту Андрію Марченку, майору Андрію Момотову та Юрію Цехмейструку, які особливо відзначились у ході проведення АТО. 
  Президент України оглянув представлені зразки нової бойової техніки, оглянув навчальні класи й експозицію музею прикордонної служби та поспілкувався із представниками засобів масової інформації.
  Опісля перебування в Навчальному центрі Держприкордонслужби, Петро Олексійович, разом із керівниками області й силових відомств, відвідав Науково-виробничий комплекс «Фотоприлад», де оглянув виробничі потужності підприємства та обговорив можливості їх використання для виготовлення продукції військового призначення.
  За словами Президента, підприємство включено до програми державного замовлення на 2015 рік й може виготовляти прилади нічного бачення і тепловізори, що за технічними характеристиками не гірші від закордонних, тоді як коштують значно дешевше. 
  Під час перебування на заводі, Петро Порошенко обговорив із генеральним директором – головним конструктором «Фотоприладу» Валентином Гордієнком питання виготовлення необхідного оптичного обладнання і прицілів для потреб військовослужбовців у зоні проведення антитерористичної операції.

 

Повернутись