З сільськими головами проведено робочу нараду

 
 
  За   неодноразовими зверненнями сільських голів 17 травня голова районної ради Микола Орендарчук провів  робочу нараду, для участі у якій були запрошені голова районної державної адміністрації Олег Недогода, міський голова Олександр Тищенко, селищний, сільські голови району, представники районних служб.
    Учасники наради заслухали і обговорили питання  про зміни  у  порядку  призначення субсидій населенню на оплату комунальних послуг, про які інформувала заступник начальника управління соціального захисту населення Олена Пшонко; про  організацію надання соціальних послуг в населених пунктах району інформувала директор територіального центру Ірина Мариніна; про стан подання податкових декларацій про доходи фізичними особами на території району інформував керівник Монастирищенського відділення податкової інспекції Сергій Головченко.
     Жваве обговорення в учасників наради викликало питання  про об’єднання територіальних громад в районі. Не дивлячись на те, що  перспективним планом формування територій громад Черкаської області передбачено створення однієї громади на території нашого району з центром у місті Монастирищі  і те, що в грудні минулого року міською радою прийнято рішення про ініціювання об’єднання з усіма територіальними громадами району, міський голова направив таку ініціативу лише одній Попуднянській сільській раді, в результаті чого проведено збори сільської громади і оголошено про намір створити об’єднану громаду з містом. Інші сільські ради таких пропозицій не отримували. Почути позицію міського голови з даного питання хотіли більшість учасників робочої наради, але ні мера міста, ні представника від міської ради на зібранні не було.
  Оскільки питання об’єднання громад потребує громадського обговорення (яке, до речі, не проводилося серед жителів міської громади), учасники наради запропонували районній раді і районній державній адміністрації організувати круглий стіл за участі громадськості міста, голів місцевих рад, депутатів міської, районної ради для вивчення і обговорення даного питання. При цьому слід  прорахувати економічно-фінансові показники громад  до об’єднання і після об’єднання, їх потенційну спроможність, оскільки це питання подальшого функціонування наших громад та їх жителів, тому потребує спільного відповідального підходу, а не одноосібних рішень.
 
 
    Виконавчий апарат районної ради
               
Повернутись