Заходи, приурочені до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

  15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В цьому році він приурочений до 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.
   Афганська війна, брудна, неоголошена... Вона назавжди залишиться болем у серцях нашого народу.
  25 грудня 1979 року радянські війська були введені в Афганістан для підтримки його Народно-демократичної партії. Для тисяч радянських солдат розпочалася жорстока кривава війна, яка тривала понад  9 років. 
  З 1979 р. до 1989 р. близько 160 тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». Не повернулося з війни 3360, із них: загинуло 3280, пропало безвісті 60, поранено понад 8 тис, стали інвалідами 3560.
  15 лютого 1989 року останній наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Цей день завершив календар афганської війни для радянських людей. Була дописана остання сторінка героїчного і драматичного літопису. 
  Сьогодні, з метою розширення знань учнів про історичні події афганської війни, виховання поваги до воїнів-інтернаціоналістів та загиблих героїв, для учнів 6 та11 класів був проведений позакласний захід «Афганістан – біль в моїй душі». Пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів присутні вшанували хвилиною мовчання. 
  Для учнів 9-10 класів про передумови та події афганської війни розповіла працівник районної бібліотеки Тимошенко Г.М.

За даними МЗЗСО І - ІІІ ступенів "Ліцей "Ерудит"

 

 

Повернутись