Заходи з нагоди Дня партизанської слави

 
 
 
    22 вересня в місті Монастирище з нагоди Дня партизанської слави відбувся мітинг-реквієм і церемонія покладання квітів до меморіалу Слави.
   Монастирищину по праву називають краєм партизанської слави, на теренах якого здійснювали рейди, як радянські партизани, так і повстанські загони. Люди піднялись на боротьбу із загарбниками за велінням душі й сумління, тому що були переконані, що воюють за свою свободу, інтереси своєї держави, рідного краю, отчого дому.
Місцеве населення допомагало повстанцям, хоча й знало, що за таку допомогу може заплатити життям, але віра в перемогу, любов до Вітчизни та прагнення до незалежності були нездолані.
   На ліквідацію партизанського опору німецька влада відтягувала охоронні й регулярні сили, що негативно впливало на проведення фронтових операцій, наближало кінець окупантів. Славетну перемогу розпочали кувати прості люди в тилу ворога, у наших партизанських лісах.
  День партизанської слави відзначається щороку, як висловлення всенародної поваги до тих, хто боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, щохвилини ризикуючи своєю безпекою.
   У заході з нагоди Дня партизанської слави взяли участь заступник голови районної ради Тарас Пачесюк, голова районної державної адміністрації Олег Недогода, заступник голови районної державної адміністрації Руслан Терещук, заступник міського голови Володимир Храновський, голова районної організації ветеранів України Микола Терещук, голова міської організації ветеранів України Василь Мамалига, ветерани та жителі міста. 
   Присутні вшанували всіх померлих за Україну хвилиною мовчання. 
   Цього ж дня керівники району схилили голови перед світлою пам’яттю партизанів-підпільників біля пам’ятника у селі Жовтневому…  
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись