Заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виводу військ з Афганістану

 
 
  14 лютого в районі пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виводу військ з Афганістану.
  Скорботною ходою керівники району й «афганці» пройшлися центральною вулицею міста  та поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим воїнам-інтернаціоналістам.
  У залі районного будинку культури, де відбулася друга частина заходу, з вітальними словами звернулися перший заступник голови Монастирищенської РДА  П.В.Крак, голова Монастирищенської районної ради І.І.Нестеренко, заступник міського голови В.Я.Храновський, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Л.І.Прудиус.
   Голова районної ради І.І. Нестеренко, звертаючись до учасників зібрання, від імені депутатського корпусу районної ради привітав усіх із Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з 25 – ю річницею виведення радянських військ з Афганістану, засвідчив щиру повагу кожному, кому випало пройти буремними дорогами війни.
  - 15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втрат наших солдатів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів. Цей день став справді світлим, оскільки закрилася остання сторінка драматичного літопису – перестали йти похоронки з Кандагара і Гардеза, Джалалабада і Кабула – основних баз радянського контингенту в Афганістані. Третина учасників афганської війни була родом з квітучої української землі. На їх долю випало випробування вогнем і кров’ю, - сказав І.І.Нестеренко.
  Ігор Іванович зауважив, що сьогодні безцінний бойовий досвід воїнів-інтернаціоналістів потрібний для підготовки наступних поколінь миротворців, адже наша держава і надалі продовжує виконувати свою благородну місію і вносить значний вклад у забезпечення миру та добросусідських відносин між країнами світу, та побажав воїнам, які з честю виконали свій військовий обов’язок, міцного здоров’я і мирного неба, добра і злагоди родинам, достатку і довголіття, аби жахіття війн ніколи не поверталися у мирне життя.
Присутні в залі вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих земляків Григорія Кшемінського та Віктора Корченюка, всіх, хто помер від ран і хвороб.
  Для воїнів – інтернаціоналістів звучали пісенні вітання учасників художньої самодіяльності та працівників районного будинку культури.
 
Виконавчий апарат районної ради
 


 


 


 

 

Повернутись