Заходи з нагоди відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі

 
 
   Хрещення Київської Русі у 988 році князем Володимиром Великим стало епохальною подією в історії України. Віра завжди була для нашого народу силою, яка допомагала вистояти та зберегти свою ідентичність, збагачувала її святістю духа і благочестям. Христова віра не лише зміцнила державну владу та укріпила суспільну єдність, а й дала нечуваний поштовх для розвитку староукраїнської писемності, мови та культури.
   Це символічне свято є днем нашої вищої духовної єдності – єдності національної. Відповідно до Конституції України держава відділена від церкви, але ми не можемо бути відділені від тих процесів, які проходять у суспільстві. Важливу роль у справі духовного єднання відіграє духовенство, яке допомагає владі вести народ, сприяє об’єднанню. Адже шлях до благополуччя і процвітання нашої держави пролягає сьогодні не тільки через економічне зростання. Глибока віра є носієм високої моралі і духовності та запорукою злагоди в нашому суспільстві.
   24 липня 2013 року з нагоди відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі у Свято-Михайлівському соборі у м. Черкаси відбулася божественна літургія, яку провів високопреосвященніший митрополит Черкаський і Канівський Софроній. Митрополит виголосив перед присутніми у соборі мирянами промову та привітав усіх з вікопомною подією в житті, побажавши усім присутнім щедрої Божої благодаті, духовної наснаги, міцного здоров’я та довголіття!
   У святковому дійстві взяли участь голова обласної ради Валерій Черняк, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб, голова районної ради Ігор Нестеренко, голова райдержадміністрації Володимир Басанець, заступники очільників області, голови районних рад і райдержадміністрацій, міські голови, духовенство, громадськість міста.
 
 
Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись