Засідання координаційної ради

   
  Сьогодні відбулось засідання координаційної ради з питань місцевого значення при голові Монастирищенської районної ради, яке провів голова районної ради Микола Орендарчук.
  У засіданні взяли участь голова райдержадміністрації Олег Недогода, заступник голови районної ради Майя Фариба, директор районного центру культури та дозвілля Любов Гринь, директор районної дитячо-юнацької спортивної школи Михайло Панченко, голова конкурсної комісії для організації і проведення конкурсу на право реконструкції та добудови другого поверху приміщення кінотеатру «Промінь» Сергій Орендарчук, члени координаційної ради Микола Драч, Володимир Солод, Юрій Заворотній, Руслан Плетінка, Людмила Затолочна, Григорій Бирко, Ігор Світлишний, Віталій Мазур, Василь Музика, Павло Шевчук, Бойко Валерій, Петро Музиченко.
  На порядок денний засідання було винесено такі питання:
1.      Про районний центр культури і дозвілля.
2.      Про спортивний комплекс з басейном.
3.      Про оздоровчий санаторій «Юність».
4.      Різне.
  На початку засідання голова районної ради Микола Орендарчук зазначив, що координаційна рада з питань місцевого значення, яка сьогодні зібралася на своє перше засідання, створена за пропозицією учасників круглого столу за темою «Пошук шляхів співпраці органів влади, ділових кіл, громадських організацій», що відбувся 24 червня 2016 року, для оперативного вирішення проблемних питань, які виникають в районі, забезпечення конструктивної взаємодії органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади з громадськістю району.
   Метою засідання було детальне обговорення питань, які виникали під час роботи круглого столу та надання аргументованих відповідей.
Заступник голови районної ради Майя Фариба ознайомила присутніх зі складом створеної координаційної ради та Положенням про її діяльність.
  Головний спеціаліст районної ради Оксана Дахно з наданням підтверджуючих документів детально ознайомила присутніх з інформацією про умови, хід проведення та результати конкурсу на право реконструкції та добудови другого поверху приміщення кінотеатру «Промінь» (2008 рік, переможцем визнано ПП Мізераку О.І.), надала інформацію про проведення ремонтних робіт даху приміщення (2013 рік – 350 тисяч гривень з районного бюджету) та надання дозволу ПП Мізераці О.І на добудову приміщення (2013 рік).   Любов Гринь підтвердила, що перекриття даху дійсно проводилося, так як на той час приміщення кінотеатру було аварійне: із-за постійного потрапляння вологи внаслідок атмосферних опадів псувалися стіни, меблі, обладнання. Тому першочергово вирішено було перекрито дах приміщення за рахунок коштів районної ради.
  Член координаційної ради Володимир Солод поцікавився, чому ремонтні роботи проводилися за рахунок районного бюджету, а не за рахунок ПП Мізераки, як передбачалося, на що отримали відповідь про те, що у умовах конкурсу (2008 рік) відсутній пункт щодо проведення даного виду роботи. Зверталася увага і на невпорядкування землевпорядної документації відповідно до вимог законодавства.
  Важливими на даний час є питання: чому припинено роботи з реконструкції кінотеатру та коли планується їх завершення? За пропозицією членів координаційної ради вирішено укласти додаткову угоду з ПП Мізеракою О.І., де передбачити відповідні терміни та об’єми виконуваних робіт. Нині ж слід паралельно виконувати роботи з прокладання теплокомунікацій, водопостачання й водовідведення. Наступним кроком буде ремонт фойє приміщення, гримерки, глядацької зали. Голова районної ради Микола Орендарчук зазначив, що на наступному тижні планується зустріч з представником Держнагляду, підрядниками для  укладання договору на проведення відповідних робіт.
  Тому за рішенням координаційної радирайонній раді, районній державній адміністрації рекомендовано:
1. Укласти із забудовником Мізеракою О.І. додаткову угоду щодо визначення терміну і об’ємів завершення ним будівельних робіт з реконструкції приміщення Центру культури і дозвілля.
2. Визначити і дотримуватись термінів завершення робіт з реконструкції приміщення районного Центру культури і дозвілля, які виконуються за рахунок коштів районного бюджету;
3. Впорядкувати землевпорядну документацію на даний об’єкт відповідно до вимог чинного законодавства.
  Під час розгляду питання про спортивний комплекс з басейном головний спеціаліст-юрисконсульт районної ради Іван Яненко зазначив, що на даний час наявне лише одне легітимне рішення, яке підтверджує, до чиєї власності належить даний об’єкт – рішення районної ради про передачу у 2001 році з власності ВАТ «ТЕКОМ» до районної комунальної власності спорткомплексу, який знаходиться за адресою вул. Суворова, 1.  Виникає питання: як за відсутності правової підстави, тобто, факту передачі з районної до міської комунальної власності, рішенням виконавчого комітету міської ради від 04.08.2011 за №155 було оформлено свідоцтво про право власності на даний об’єкт (щоправда за адресою вул. Б.Хмельницького, 18), а також рішенням міської ради від 02.03.2011 №10-6 надано в постійне користування Монастирищенській дитячо-юнацькій спортивній школі приміщення загальною площею 3524, 3 кв.м. за тією ж адресою. Виконавчий апарат районної ради звертався до міського голови з питанням, чи належить даний об’єкт до комунальної власності міста, на що було отримано заперечну відповідь, яка ще більше ускладнила ситуацію. Неодноразове запрошення районною радою зустрітися, провести обговорення питань, які цікавлять жителів міста і району, міським головою було проігноровано.
  У членів координаційної ради, крім питань щодо правомірності даних рішень, виникло ще багато питань по спортивному комплексу, зокрема, за чий рахунок проводився капітальний ремонт кімнати та додаткових приміщень у закладі, з яких фактично утворено повноцінну житлову квартиру та придбано меблі і побутові електроприлади? Як вона використовується сьогодні? Як у керівництва спорткомплексу на сьогодні побудовані стосунки з міською радою?
  Михайло Панченко відповів, що на посаду директора ДЮСШ він був призначений у 2011 році, на той час квартира вже була повністю обладнана, наразі використовується як гостинка. Що стосується співпраці з міською радою, то зазначив, що нею щороку надаються кошти на придбання фарби та цементу, зокрема, у цьому році – 7680 гривень, а в суботу, 25 червня 2016 року, розпочато ремонтні роботи даху приміщення, проте інформацією про суми коштів, виділені на дані потреби, він не володіє.
  Крім того, Михайло Іванович довів до відома присутніх, що тиждень назад міський голова повідомив йому, що директором спорткомплексу призначено Олександра Бойка, тому всі питання слід вирішувати з ним.
  Директор ДЮСШ проінформував присутніх і про те, що вся звітна документація, яка надається до районного та обласного відділів і управлінь, фіксує місце знаходження навчально-виховного закладу за адресою вул. Суворова, 1.
  У ході обговоренні керівництво району та члени координаційної ради зійшлися на одній думці – ми є жителями однієї громади, тому всі маємо дбати про спільну справу – покращення умов життя наших громадян. Всі ми зацікавлені в тому, щоб повноцінно запрацював спорткомплекс, у чиїй би власності він не перебував, і маємо докласти для цього максимум зусиль. Проте для зняття його з балансу районної ради необхідно провести відповідну процедуру передачі. Тому було прийнято рішення звернутися до Монастирищенської міської ради з публічним запитом щодо надання документів про виготовлення міською радою свідоцтва на право власності на приміщення спорткомплексу, зустрітися з міським головою Тищенком О.М. стосовно вирішення і врегулювання питання щодо власності на приміщення спорткомплексу і подальших планів функціонування даного об’єкта. За потреби рекомендувати районній раді звернутися до Господарського суду з питання виготовлення правовстановлюючих документів на приміщення спорткомплексу.
  Розглядаючи питання про оздоровчий санаторій «Юність», головний спеціаліст районної ради Оксана Дахно звернула увагу присутніх на те, що рішенням районної ради у 2013 році, з метою здійснення реконструкції ТОВ «ДОЛЦ «Юність», відновлення його роботи та подальшої модернізації передано частку майна спільної власності територіальних громад Монастирищенського району, що становить 64,38% статутного капіталу товариства до міської комунальної власності шляхом виходу із засновників та передачі повноважень Монастирищенській міській раді. Дане рішення прийнято на звернення міського голови О.М.Тищенка з проханням передати об’єкт для подальшої його  реконструкції, відновлення роботи оздоровчого закладу «Юність» без зміни цільового призначення. Другий пункт вищевказаного рішення передбачає, що подальше відчуження або передачу частки майна у статутному капіталі  ТОВ «ДОЛЦ «Юність» слід проводити за згодою районної ради.
  Під час загальних зборів (сходів) у громадян сіл району неодноразово виникали питання: чому не функціонує оздоровчий табір, чому оздоровлення дітей району проходить на асфальті, а не у відповідному закладі, адже у 2012 році оздоровчий табір ще функціонував. Депутати районної ради вирішили відвідати даний об’єкт для з’ясування ситуації. Проте охоронники заборонили їм вхід на його територію. На запрошення районної ради до міського голови зустрітися для обговорення даного питання О.Тищенко не відреагував.
  Голова районної ради Микола Орендарчук акцентував увагу на тому, що питання не полягає в тому, щоб повернути об’єкт у власність району, а в тому, щоб він виконував свої функції.
  У ході обговорення члени координаційної ради Григорій Бирко, Руслан Плетінка, Василь Музика, Петро Музиченко запропонували:
1. Звернутися через районну газету «Зоря» до міського голови Тищенка О.М. щодо надання інформації громаді міста і району про стан і подальшу  перспективу санаторію «Юність» та про підстави для виготовлення міською радою правовстановлюючих документів на приміщення спорткомплексу.
2. Рекомендувати районній раді запросити міського голову Тищенка О.М. на сесію районної ради і інформувати депутатів з питання подальшої  долі санаторію «Юність».
3. Делегувати для зустрічі з міським головою з метою вирішення порушених питань членів координаційної ради: Солода В.В., Драча М.С., Орендарчука М.О., Недогоду О.Ф., Музиченка П.В., Світлишного І.Д., Мазура В.П., Затолочну Л.М., Заворотнього Ю.М.
  До пункту «Різне» були віднесені питання щодо розгляду звернення учасника АТО Карачева О.В. з проханням сприяння у першочерговому виділенні кімнати в гуртожитку, а також за пропозицією членів координаційної ради Ігоря Світлишного й Руслана Плетінка необхідності звернення до міського голови щодо вирішення актуального питання функціонування дитячих садків міста у літній період.  
   На завершення роботи засідання координаційної ради Юрій Заворотній ініціював створення комісії та проведення перевірки діяльності відділу освіти райдержадміністрації. Проте, оскільки це суперечить чинному законодавству та не належить до повноважень районної ради, дана пропозиція не була підтримана.
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись