Зустрінемо весну калачем і підсмаженим млинцем

   Останній тиждень перед Великим постом – це Масляна (Масниця, Сирна неділя Масляниця Колодка, Колодій). Це свято символізує перемогу світла сили та тепла над темрявою та холодом. Масниця складається з трьох частин: зустрічі, що починаються в понеділок, кульмінації, або» перелому» у «широкий» четвер і «прощеної неділі». Головною їжею українців на Масницю були вареники з сиром і сметаною, які годилося варити щодня, а також млинці,смажене на маслі.

    Масниця – час ігор і розваг. На масляному тижні по селах носили солом’яне опудало, в яке діти кидали сніжки. Опудало потім спалювали.

 Завершувалася Масниця «прощеною неділею», коли всі прощалися з масляним, смачним веселим тижнем і водночас у близьких просили пробачення за всі образи.

         У сучасному житті своє місце знайшло трансформоване свято Весни (або проводи Зими), що увібрало в себе чимало рис давньої слов’янської Масниці. Розважальну частину свята складають народні ігри та звичаї.

         У Масляний тиждень до Монастирищенської районної бібліотеки для дітей  завітали учні 1 – 4 класів школи-інтернат «Обдарованість». В читальному залі оформлено книжкову виставку «Свята. Звичаї. Традиції». Бібліотекарі розповіли дітям про традиції святкування Масниці . Діти поринули у цікавий, захоплюючий світ святкування Масниці. Їм запропонували  прийняти участь в розважальній програмі заходу. Всі учасники заходу з великим задоволенням грали в ігри, водили хороводи, «Подоляночку», спілкувалися з казковими героями, співали пісні, декламували вірші. По завершенню свята всі вийшли в бібліотечний двір, де на них  чекало «Дерево дитячих мрій». Діти прикрасили  його  листочками своїх мрій. Бібліотекарі пригощали всіх присутніх смаколиками.

       Учасники заходу отримали море задоволення від проведеного заходу.

                                                             

                                                                За даними ЦБС

 

 

 

Повернутись