Звернення депутатів Монастирищенської районної ради Черкаської області до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради України В. Гройсмана щодо збереження сільських районів

 
 
 
 
 
Звернення
депутатів Монастирищенської районної ради Черкаської області
до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України В.Гройсмана щодо збереження сільських районів при проведенні адміністративно-територіальної реформи

 

Шановний Петре Олексійовичу!
 
Шановний Володимире Борисовичу!
 
 
     Депутати Монастирищенської районної ради Черкаської області високо оцінюють прагнення та дії Президента України, Верховної Ради України, Уряду України щодо проведення реформування. Переконані, що саме глибокий системний підхід до реформування усіх сфер життєдіяльності країни стане виходом з економічної кризи, дасть змогу підвищити обороноздатність країни, забезпечити добробут та безпеку  її народу.
  Водночас ми глибоко стурбовані тими негативними наслідками, що прогнозуються в результаті проведення адміністративно-територіальної реформи для жителів районів, де проживає 30-40 тис. осіб і переважає сільське населення, до яких відноситься і Монастирищенський район Черкаської області. В результаті зазначеної реформи громада теперішнього Монастирищенського району стане частиною іншого адміністративного утворення, а місто Монастирище буде позбавлено статусу  адміністративно-територіального центру. З досвіду попередніх реформувань (а їх жителі району пережили вже декілька) ми знаємо, що це тягне за собою тотальне руйнування власної інфраструктури: ліквідацію бюджетних установ, масове безробіття,  занепад.
    Подібна ситуація характерна для багатьох інших районів України, основне населення яких – жителі маленьких сіл та селищ.
    Тому просимо  Вас переглянути вимоги до кількості жителів районів, що планується утворити в результаті проведення адміністративно-територіальної реформи, і залишити можливість їх функціонування  для сільських районів з населенням не менше 30 тис. осіб, що дасть змогу зберегти їх наявну інфраструктуру, бюджетоутворюючі підприємства,  робочі місця та надію на гідне життя для мільйонів українців.
 
 
                                                                   Схвалено на 42-ій сесії
                                                                   Монастирищенської районної ради
                                                                   Черкаської області
                                                                   шостого скликання
                                                                   4 серпня2015 року

 

Повернутись