Звернення депутатів районної ради щодо реформування галузі охорони здоров’я

 
 
 
 
Звернення
депутатів Монастирищенської районної ради Черкаської області
до Президента України, Верховної Ради України,
Кабінету Міністрів України 
щодо реформування галузі охорони здоров’я
 
Шановний пане Президенте!
Шановні народні депутати і  міністри!
 
    Від імені і за дорученням  громади  Монастирищенського  району звертаємося до вас із проханням недопущення прийняття поспішних рішень у питаннях реформування та фінансування галузі охорони  здоров’я.
  Процес реформи охорони здоров’я в Україні початково було запроваджено як пілотний проект у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві. На даний проект виділялись державні кошти. Проте не відбулося вивчення досвіду, не зроблено висновки про доцільність впровадження проекту по всій державі, не проведено всенародного обговорення.
   Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» знято мораторій на подальше реформування медичної галузі і на сьогодні без законних підстав на рівні держави проводяться спроби примусового впровадження  реформи з поділом лікувально- профілактичних закладів на первинний і вторинний рівень медичної допомоги.
  На 2016 рік передбачено розподіл бюджетного фінансування медичної галузі. Зокрема,  первинна ланка  медичної  допомоги має фінансуватись із місцевого бюджету, а фінансування вторинної ланки має здійснюватись із обласного бюджету. Де ж тут децентралізація, коли фінансування вторинної ланки із місцевого бюджету переходить на обласний бюджет?!
   Крім того, проведення реформи передбачає економію бюджетних коштів, а насправді  створення  Центрів первинної медико-санітарної допомоги приведе до додаткових бюджетних  витрат, пов’язаних з отримання ліцензії та сертифікатів на медичну практику, утримання адміністративного  апарату  та обслуговуючого персоналу.
    Варто зазначити, що неможливо якісно і своєчасно сьогодні надати медичну допомогу всім жителям району за відсутності на даний час сімейних лікарів, медичних сестер, санітарних автомобілів, діагностичного обладнання і комп’ютерної техніки. Такі заходи приведуть до руйнації структури  центральних районних лікарень та  унеможливлять надання цілодобової стаціонарної медичної допомоги хворим у відділеннях, а надалі – до  поступового закриття відділень хірургічного, неврологічного, гінекологічного профілю і перетворення районних  лікарень в хоспіси.
 Враховуючи вищевикладене, депутатський корпус Монастирищенської районної ради Черкаської області звертається до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з проханням призупинити проведення реформи з відокремленням центрів первинної медико-санітарної допомоги як юридичної особи в центральних районних лікарнях до покращення економічної ситуації в Україні та чіткого вивчення наслідків пілотного проекту, а також не допустити розмежування фінансування на первинну і вторинну ланку та залишити фінансування закладів охорони здоров’я з місцевого бюджету.
 
 
З повагою та за дорученням
депутатського корпусу
 
 
Голова
Монастирищенської районної ради                         М.О.Орендарчук                       
 
 
                                                                                      
                                                                                                                                                                                         Звернення
                                                        прийняте на третій сесії
                                                Монастирищенської районної ради
                                                                    30.12.2015                                      

 

Повернутись