Звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо скасування рішення Верховної Ради України

Звернення

 до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо скасування рішення Верховної Ради України про прийняття за основу Закону України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10 від 10.10.2019 року)

Ми, депутатиМонастирищенської районної ради Черкаської області глибоко стурбовані тим, що у Верховній Раді України винесено на друге читання проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (від 10.10.2019 №2178-10), який ставить за мету розпродати іноземним банкам і кредитним установам найголовніше і основне багатство України – землю, що ставить під загрозу подальше існування України як держави.

Продаж землі згідно проєкту Закону від 10.10.2019 №2178-10 призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою продовольчої безпеки та аграрної складової економіки, масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл та селищ.

Всупереч будь-якому світовому досвіду – це варварське розбазарювання останнього і найважливішого багатства для сьогоднішнього і наступних поколінь українського народу.

На вітчизняних чорноземах мають господарювати і мати продукти харчування та прибутки українці, а не міжнародні латифундисти.

Ми за ринок землі, але на умовах, які діють в європейських країнах, де в одні руки продають, причому не іноземцям та іноземним банкам, а своїм громадянам не більше 300 – 500 гектарів землі.

На підставі вищевикладеного  звертаємося до Вас з настійною вимогою:зупинити розгляд законопроекту від 10.10.2019 №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У разі прийняття вказаного законопроекту в цілому вимагаємо від Президента України накласти на нього вето.

 Пропонуємо  Верховній Раді України та Президентові України - утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ з метою  утворенняі оприлюднення  Єдиної національної програми реформування земельних відносин в Україні.

 І лише після досягнення  суспільного консенсусу  розпочати процес реформування земельних відносинв державі.

 

                      За дорученням депутатів Монастирищенської

                      районної ради

                                         Голова                 М.ОРЕНДАРЧУК

                                                                                                  

                                                           Прийнято на 44-ій сесії

                                                           районної ради 03.03.2020

 

Повернутись