Звернення голови районної ради М.О.Орендарчука

                Звернення голови районної ради

                              М.О.Орендарчука  

      до громади Монастирищенського району 

 

                                  Шановні   жителі  району!

 

    Насамперед, хочу вибачитись перед вами, що у переддень великого свята Воскресіння Господнього змушений звертатись до вас із буденними проблемами, але надіюсь на ваше розуміння і вважаю, що ситуація,  яка склалася після трансляції  23 квітня  2016 року  на 5 каналі передачі «Стоп корупції», зобов’язує  мене, голову районної ради, який несе відповідальність за стабільність і спокій  в  районі,   звернутися  до вас і  розставити всі  крапки над «і».
      Впевнений, що ні в кого не виникає сумніву  щодо замовного характеру даного репортажу. Мабуть, багатьом мій прихід у владу району 4 місяці назад перекреслив плани і надалі прямо чи опосередковано керувати всіма процесами у  районі. Також далеко не всім сподобалось те, що у районній владі з’явилась людина - корінний житель району, господарник, представник роду, який з діда-прадіда займався землеробством,  і  який  разом з інтересами пересічних монастирищан захищатиме інтереси місцевих аграріїв.
       Показане в репортажі було кинуто людям як бомбу, щоб піддати сумніву репутацію керівників району, чинити на них психологічний тиск, відволікати від нагальних справ, дестабілізувати ситуацію.
  Упродовж останніх років наш район перебував у стані неоголошеної політичної війни між двома гілками влади.  При цьому добре почуваються та вирішують свої корисливі питання ті, хто хочуть збагатитися за рахунок інших та свідомо розхитують ситуацію. І саме тоді виникає хаос і безвладдя, свідками яких ми з вами уже були. Сьогодні нарешті досягнуто довгоочікуваного людьми порозуміння між керівництвом районної ради і райдержадміністрації, яке позитивно оцінив і голова обласної ради О.І.Вельбівець під час візиту до району.
      Немає нічого особливого в тому, що в районі працює ГО «Стоп корупція», але те,  що факти, які висвітлені на сайті даної громадської організації та телесюжеті,  є  неправдивими, викривленими  і  не відповідають дійсності, обурило людей. Я буду відвертим і готовий прокоментувати зафільмоване у телесюжеті.
     У репортажі говориться про те, що районна влада  закриває  сільські школи. Але хочу зазначити, що мова про закриття  шкіл районною радою поточного скликання  ніколи не велась. Питання про реформування малокомплектних шкіл у загальноосвітні школи І-го ступеня виникло після  прийняття  у грудні  минулого року Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким передбачено, що органи місцевого самоврядування мають забезпечити роботу з оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів і скорочення їх кількості за рахунок об’єднання малокомплектних шкіл, зміни їх ступеня, реорганізації, тому що з 01.09.2016 фінансування загальноосвітніх шкіл, крім закладів початкової школи, кількість учнів у яких становить менше 25 осіб,  за  рахунок освітньої субвенції не буде проводитися. В зв’язку з цим відділу освіти було доручено детально проаналізувати і вивчити дане питання.
    У телесюжеті порушувалось  питання про нерозуміння  витрат   на утримання Лукашівського НВК  «Дошкільний навчальний заклад – ЗОШ І-ІІІ ступенів». «Схема нарахування» заробітної плати вчителів і фінансування даного навчального закладу насправді не є такою простою математикою, як її малюють журналісти «Стоп корупції».  За інформацією відділу освіти  РДА  штатний  розпис Лукашівського НВК на 01.01.2016  становить  28, 75  штатних посад,  в т.ч. 16 посад педагогічного персоналу та спеціалістів,  12,75 посад  технічних працівників.  На поточний  рік з районного бюджету на виплату посадових окладів персоналу  передбачено кошти в сумі  - 589 540 грн., надбавок – 156 375 грн., доплат - 53 184 грн., матеріальної  допомоги на оздоровлення – 27 978 грн. Всього 827  077 грн. Нарахування на заробітну плату складають 181 957 грн. На придбання паливно-мастильних матеріалів та запчастин для шкільного автобуса передбачено  51 485 грн., новорічних подарунків для дітей дошкільного віку та учнів початкових класів – 4 940 грн.,  продуктів  харчування –  37 824 грн,  оплату електроенергії  і природного газу  - 340 313 грн., оплату інших послуг (інтернет, техогляд та технічне обслуговування шкільного автобуса, газового котла, повірка і заміна газового лічильника, видатки на відрядження) - 12 080 грн.  інше – 1 850 грн.   Всього 1 457 526 грн.  Це  і є  той мільйон  на утримання закладу, про який  запитують журналісти.
     В сюжеті акцентувалась увага на тому, що я – колишній місцевий лідер партії регіонів. Але не було сказано, що я один був виключений з її  рядів за те, що не побоявся і на виборах голови районної ради в 2010 році підтримав кандидатуру Бойка О.М., а не визначеного партією кандидата із сусіднього району. За що мені Олександр Михайлович  черговий раз  віддячив  у  репортажі.
   З  питання про  звільнення Токмач О.С. з посади  керуючого справами виконавчого апарату  районної ради зазначу, що провівши аналіз діяльності виконавчого апарату районної ради та враховуючи пропозиції однієї з постійних комісій ради, з метою економії бюджетних коштів районною радою було прийнято рішення про скорочення даної посади.  
   У своєму інтерв’ю журналістам «Стоп корупції» Олена Станіславівна не вказує, що на протязі двох останніх років по даний час, вона є підозрюваною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 367 Кримінального Кодексу України – службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди державним інтересам.  Це  унеможливило навіть присвоєння їй чергового рангу посадової особи місцевого самоврядування .
     На рахунок сімейних стосунків. Під час  останніх місцевих виборів до районної ради мою кандидатуру від Аграрної партії України  підтримали  виборці в моєму рідному селі  Коритня.  На першій сесії районної ради у листопаді 2015 року таємним голосуванням   переважною  більшістю голосів депутатів  із двох кандидатур -  моєї та Бойка О.М., головою районної ради було обрано мене.  При цьому, кожен із депутатів добре знав,  що  більше двадцяти років до цього я займався сільськогосподарською діяльністю.
    Недогода О.Ф., який у репортажі зазначений як «зять»,  був  призначений на посаду голови райдержадміністрації Президентом України Порошенком П.О. і  перебуває на  даній  посаді  майже два  роки. Його дружина працює (і «присідає» вже 23 роки) у фінансовому управлінні, яке є окремим структурним підрозділом  райдержадміністрації, і як працівник підпорядковується начальнику фінансового  управління, а  не  голові  районної ради чи голові райдержадміністрації напряму.
       Дядько, Орендарчук П. М.,  вже працював у відділі соціального захисту населення,  коли я був обраний на посаду голови райради.
А ще один дядько, Орендарчук С. М.,  вже  вкотре  обраний депутатом  районної ради  від  с.Шарнопіль, в якому проживає.
      Незрозумілим  фактом із телесюжету є те, яким чином Возна Марія Іванівна чомусь раптом стала сестрою тільки одному із моїх дядьків  і разом з тим  не є моєю тіткою?
    Факти про мої родинні стосунки не є таємницею  і  не суперечать вимогам частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», якою передбачено, що пряме підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням.
    У прямому підпорядкуванні посадовця відповідно до даного закону не можуть бути близькі особи - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб’єкта.
   Перед тим,  як приступити до виконання обов’язків голови районної ради, стосовно мене  була проведена спеціальна перевірка, направлені запити до визначених діючим законодавством структур для перевірки достовірності поданих моїх особистих документів. Інформації, що перешкоджає зайняттю мною даної посади, виявлено не було.
     Присутність «сім’ї» на прийняття рішень районної ради ніяким чином не може вплинути, тому що всі рішення,  які приймаються на сесії районної ради, попередньо розглядаються профільними постійними  комісіями,  що  створені із депутатів  від різних фракцій та політичних сил, вивчаються і доопрацьовуються фаховими спеціалістами, узгоджуються президією районної ради, а вже потім подаються на розгляд сесії районної ради і приймаються  депутатами  відкритим  поіменним голосуванням.
     Прийняті рішення  разом з результатами поіменного голосування  висвітлюються на сайті районної ради і є доступними для ознайомлення всім бажаючим, як цього вимагає чинне законодавство.
       На рахунок свого бізнесу  і оренди земельних ділянок зазначу, що правовідносини щодо їх використання побудовані виключно на договірних засадах з юридичними особами, до господарської діяльності яких сьогодні я не маю жодного відношення, адже відразу після обрання мене головою районної ради я, як засновник підприємств, на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» передав корпоративні права в управління третій особі і припинив свою підприємницьку діяльність. Так, дійсно до моменту мого вступу на службу в органи місцевого самоврядування мною були укладені договора оренди землі, але відразу акцентую вашу увагу на тому, що я діяв виключно до  вимог чинного законодавства. При укладенні правочинів мною за власний рахунок було виготовлено повний пакет документації і забезпечено державну реєстрацію права оренди. Дуже цікавим є той факт, що керівники одного із сільськогосподарських підприємств під час  свого  виступу у телерепортажі чомусь забули вказати, як ними самовільно використовувались десятки гектарів земель державної власності без жодних на те правових підстав і  як ними наразі штучно затягується час для проведення державної реєстрації права оренди з метою відтермінування початку укладення договорів. Але як то в народі кажуть – «на злодії  шапка горить»…
     Так  пан  С. Іллюша,  директор «Долинка-Агро»,  ділиться своїм потаємним із кореспондентами на рахунок майбутніх планів, оскільки  він, як відомо, працює  в аграрному бізнесі і говорить: «Зараз, уже хто має якийсь доступ до земельних ресурсів,  старається побільше собі урвати,  щоб потім успішно продати його,  цей бізнес». Мабуть, саме ці питання його турбують найбільше, а не доля Лукашівської школи, з приводу закриття якої наче б то і викликали журналістів. Тому що про школу, на жаль, в його інтерв’ю нічого не згадується. Прикро за жителів с.Лукашівки, яких використали як зброю в особистих інтересах.
   Стосовно  мого звільнення із «агрофірми», мова про яке йде у сюжеті,  зауважу, що  я був звільнений за угодою сторін і все наявне майно і матеріальні цінності передав новопризначеному керівнику Іллюші С.І., що підтверджують відповідні акти прийому-передачі від 01.03.2011. Тобто, у керівництва до мене претензій не виникало. Майнові паї  були викуплені у їх власників не силоміць,  а за згодою,  це можуть підтвердити  і самі власники.
  Щодо земель, які передані у фермерське господарство  «Яцковиця», то це дійсно так.  І  інформація про те, що  землі тримає Орендарчук, як говорила у сюжеті голова села Долинка Галина Сивачук,  відповідає дійсності.  При цьому  хочу відкрити таємницю, що прізвище моєї дружини, яка є головою ФГ «Яцковиця», також Орендарчук, то що тут не так?
    Хто проводив «наряд аграріїв» у Коритні, як вказано в сюжеті, кореспонденти не бачили, а послались на слова прохожого чоловіка. Багато років наряд проводився  і досі проводиться у визначеному місці, і могли мене там бачити (у мій неробочий час), коли я говорив із дружиною (яка, до речі,  і проводила наряд), про приватні справи, що не стосуються діяльності  господарства.
  Щодо переслідування знімальної групи, то, мабуть, шановні кореспонденти переоцінили трохи свою значимість, або мають страх переслідування, тому що нафантазували, що за ними стежить моя дружина.  Але я вперше чую, що той, хто стежить,  їде попереду того, за ким стежать, як показано в сюжеті.
   Хочу звернути увагу, що 22 квітня знімальна група «Стоп корупції» була присутня на сесії районної ради і мала змогу безпосередньо побачити і зняти на камеру  діяльність керівництва району  і  депутатського корпусу районної ради. Саме на цій сесії було обговорено і прийнято ряд важливих для життєдіяльності району рішень, а саме: ухвалено низку районних програм, з районного бюджету виділено значні суми коштів на придбання шкільного автобуса, лінгафонного кабінету для вивчення іноземної мови та шкільного набору ЛЕГО з програмним забезпеченням, на проведення відпочинку і оздоровлення дітей району,  на  придбання  90 комплектів сучасних ліжок, матраців та тумбочок для стаціонарних відділень ЦРЛ, на придбання і облаштування плитки для підлоги коридорних приміщень стаціонарних відділень районної лікарні, медичног обладнання (апарату для штучної вентиляції легень з монітором, дефібрилятора, пересувного рентген-апарату, електрокардіографа),  на проведення ремонту внутрішніх комунікацій приміщення районного Центру культури і дозвілля (кінотеатр «Промінь»), на ремонт доріг місцевого значення, розробку проекто-кошторисної документації реконструкції центральної площі міста та будівництва громадської вбиральні  тощо. Вперше, в цьому скликанні кожному депутату з районного бюджету виділено по 10 тис.грн. на виконання доручень виборців і вже 12 депутатів направили ці кошти для потреб своїх громад. Жодне з даних питань не було висвітлене в репортажі.
 
   Шановні жителі району!  Хочу  звернутися  до  вас з проханням  бути виваженими  і  мудрими  у своїх поглядах та діях. Не піддаватись на провокації  і  інтриги,  щоб не бути використаними  у чужих брудних іграх. Ми з вами живемо у складний час, коли самі маємо вирішувати долю нашого невеликого району, забезпечувати гідне життя дітям і людям старшого покоління, дбати про освітні  і  лікувальні заклади, захищати  інтереси людей.  Хочу запевнити вас, що буду докладати до цього максимум своїх зусиль.
 
    Дозвольте привітати всіх  вас з світлим святом Воскресіння  Господнього. Побажати міцного здоров’я, миру на нашій благословенній українській землі,  щастя  і  достатку  у кожній  оселі, оптимізму і віри у краще майбутнє. 
 
 
 
    З повагою
    Голова районної ради                                     М.О.Орендарчук

 

 

Повернутись